Czytaj i Pisz! Konkurs na recenzję książki

CAŁA POLSKA


godz. 00:01 - 23:59
21
września

W tym roku obchodzimy 100-lecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Z tej okazji zmieniamy trochę formułę tegorocznego konkursu na recenzję. Tym razem dzielimy się swoimi opiniami o dowolnej książce napisanej pomiędzy 1918 a 2018 roku przez kobietę. Swoją recenzję może nam przesłać każdy, kto ukończył 16 lat.

Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa, jako tej części kultury, która jest jedyną alternatywą wobec bylejakości i komercjalizacji życia proponowanego przez media. Już szósty raz spotkamy się z pasjonatami lektury, którzy nie tylko czytają książki, ale robią to bardzo uważnie i krytycznie.Termin nadsyłania prac minął 21 września. Nie przyjmujemy już zgłoszeń. Zapraszamy za rok!

Zasady uczestnictwa:

1. Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa, które jest jedyną alternatywą wobec bylejakości i komercjalizacji życia proponowanych przez media oraz wszechobecnego konsumpcjonizmu.
2. Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły 16 lat.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie recenzji dowolnej książki napisanej przez kobietę, wydanej pomiędzy 1918 a 2018 roku (powieści, tom poezji, dramat, zbiór opowiadań itp.).
4. Recenzja ma się składać z maksymalnie 6000 znaków (około 3 stron fontem Times New Roman 12 pkt).
5. Prace należy przysyłać w formacie .doc przez formularz znajdujący się na stronie: festiwalczytaj.pl do dnia 15 września 2018 r.
6. Prace oceni specjalnie do tego powołane jury konkursowe.
7. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody książkowe.
8. Termin rozstrzygnięcia konkursu zostanie podany na stronie: festiwalczytaj.pl oraz przesłany uczestnikom drogą mailową.

WSPIERAJĄ NAS

Twórz z nami. Zostań wolontariuszem.